Podkasten Norsk kultfilm slår til igjen på Ramaskrik. Torsdag formiddag blir det podcast med filmskaperne bak Trolljegeren. De serverer Jærsplætter i Skogvokteren IV og fortsetter med barneskrekkfilm i Titanics ti liv på 35mm.
Det graves i norsk filmhistorie etter skrekk og de gode historiene. Vi er nå på tredje året med et svært godt samarbeid med kultfilm-kongene Aleksander U. Serigstad og Kristian Serigstad Jensen.
I forbindelse med vår jubileumsvisning av Trolljegeren vil de selvsagt ta et dypdykk i denne herlige filmen, som også har vært en del av podcastens jingle i lang tid. Filmen ser du utendørs i Villmarksleiren onsdag 15. oktober. Formiddagen etter får du en live podcast med noen av filmskaperne. Selveste o’store produsent John M. Jacobsen kommer til Oppdal, det samme gjør fotograf på filmen, Hallvar Bræin. Regissør André Øvredal ble dessverre forhindret i å komme. Han er i LA for å ferdigstille sin nye skrekkfilm. Men Norsk kultfilm har gjort et opptak med regissøren som legges ut tirsdag 14.oktober
Vi skal inn i indie-land for å hente frem en godbit fra slutten av 90-tallet. Skogvokteren IV er ifølge regissør Jon Helge Hesby en Jærsplatter. Han har lovet oss en teknisk sett oppgradert versjon av dette som vi nok kan kalle amatørfilm, men med hjerte og stor kreativitet. Norsk kultfilm introduserer den 45 lange minutter filmen, som nok svært få har sett før.
Sist ut er Titanics ti liv. Barneskrekkfilm fra 2007, regissert av Grete Bøe-Waal. En søt liten film i gata til TV-seriene Er du mørkredd? og Grøsserne. De som ble vettskremt av den som barn har nå vokst opp, og vi byr på en gylden anledning til et gjensyn. Norsk kultfilm introduserer filmen, som vises på 35mm. Et godt lite avbrekk fra de mer røffere filmene på programmet.